درمان کرونا

پنج شنبه 15 اسفند 1398

تلاش برای ساخت داروهای موثر در درمان ویروس کرونا از زمان آغاز همه گیر شدن ویروس کرونا ادامه دارد. از ژانویه 2020 تلاش ها برای طراحی و ساخت داروی موثر و همچنین واکسن پیشگیری کننده به طور جدی ادامه داشته است. تحقیقات متعدد انجام شده در زمینه درمان بیماری ویروس کرونا در مبتلایان نتایج امیدوارکننده ای به همراه داشته است.برخی از داروهایی که در حال حاضر استفاده می‌شوند، در گذشته نیز وجود داشته یا به طور کلاسیک برای بیماری های دیگری تجویز می‌شوند؛ در حالی که اخیرا چند داروی ضد ویروسی جدید نیز برای مبارزه با این بیماری ساخته شده‌است.

موارد اشتباه در پیشگیری از کرونا

پنج شنبه 15 اسفند 1398

با افزایش آمار شیوع ویروس کرونا و مبتلایان به ویروس COVID-19، باورهای نادرستی در مورد روش‌های پیشگیری از ویروس کرونا و درمان این بیماری به ویژه در فضای مجازی دست به دست شده است. لطفا برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با دقت مطالعه نمایید.

توضیح درباره ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن

شنبه 03 اسفند 1398

کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses)، خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود.کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می کند. با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌است. آخرین نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

چگونه با دستگاه فشار سنج کار کنیم

چهارشنبه 27 آذر 1398

امروزه با ورود دستگاه های فشارسنج دیجیتال به بازار و نهادینه شدن آن ها جهت مصارف خانگی، اندازه گیری فشارخون در منزل و محیط کار به یکی از نیاز های روزمره تبدیل گردیده است. از آنجایی که فشار خون اندازه گیری شده توسط خود فرد یا اطرافیان می تواند مبنای قضاوت پزشکان و سایر پرسنل بهداشتی درمانی قرار گیرد، شایسته است که این اندازه گیری با دقت و به طور صحیح و با رعایت استانداردها انجام شود.

حفظ سلامتی با تغییر در سبک زندگی

چهارشنبه 27 آذر 1398

بنظر شما زندگی سالم چگونه است ؟ در این پست میخواهیم راز های حفظ سلامتی را با تغییر در سبک زندگی نادرست گذشته به شما نشان دهیم . ما گاها برای پایبند بودن به برنامه‌های‌مان به مشکل برمیخورم و مشغله های روزانه ی معمولا به ما فرصت ورزش کردن نمیدهد در نهایت بدن مان تحلیل میرود و ضعف می‌شود. اما اگر احساس آماده بودن برای تغییر در زندگیتان میکنید این نکات با ایجاد تغییرات تدریجی، شما را در مسیر بهترین بودن قرار می‌دهد

چگونه در سفر مراقب آنفولانزا باشیم

جمعه 22 آذر 1398

هنگام شیوع، آنفولانزا می تواند حتی افراد در حال سفر را هم درگیر کند به همین علت مهم است که نکات بهداشتی برای پیشگیری از آنفولانزا و کارهایی که بعد از ابتلا به آنفولانزا در سفر را بدانیم.